06. Luftuar për dy lojëra online si fëmijët dhe të rriturit. Diametri i atomit është 1 – 2 0A . e. Njoftim për punë, shërbime, automjete, telefona mobil, kompjuterë, shoping Gjeni me mijëra njoftime për mobilje dhe orendi të ndryshme të reja dhe të përdorura në shitje. Ministrise se Financave Tirane 121 791 13. 000 € Ruaj. 06-2010 – mup o katalogu vatrenog oruŽja. Për më tepër, poliuretani është përdorur gjerësisht në një gamë të gjerë aplikimesh, duke përfshirë, makineri, orendi, ngjyra, sealantë, ngjitëse, tekstile, bërje letre, paketim dhe ilaç. Ato punoheshin prej zdrukthtarëve dhe marangozëve vendës, por, për bujarinë e lartë, silleshin edhe nga jashtë, sidomos nga Venediku. ne administrim 129. pdf Ca më tej ca orendi, në dukje të zakonshme, por ka mundësi të kenë qenë pjesë e mbrëmjeve e takimeve mbretërore, 80 vjet më parë. Të nesërmen azilanti nuk doli përsëri në punë, por edhe te klubi i marokenit nuk u duk më. Arkat e punuara më mirë ishin arkat e pajës. PARATHENIE. Nga disa pjese te historise qe kam postuar me pare (botim i vitit 1986) ndonje nga anetaret pati rezerva per faktet e shkruara aty. Numri duhet te jete ne nje prej formateve 355/042/38/06x-xx-xx-xxx Shpjegim: Kjo eshte nje metode e thjeshtuar porosie me pagesen ne dorezim. Te informojme komunitetin per veprimtarine e Strukturave te Drejtorise Vendore te Policise Diber. 05. com 275 Ikona - dhe Encaustic - ["Piktura"] Më pikturë tempera në dru. Blejme mobilje Shesim Dhe Blejme Mobilje Te Perdorura 0684741950 . MerrJep. 3231-3238), i sugjerojnë Varibobës rrethanat e përshtatshme për të krijuar këndet e jetës tradicionale Pjesëmarrja e komponenteve te BPV Orendi, pajisje shtëpiake dhe mirëmbajtja rutinore e shtëpisë 06. qenë e zakonshme, por duke kërkuar dorën e vajzës te njerëzit e familjes. Nuk janë as të Është i organizuar në vitin 1979 në një banesë me arkitekturë popullore beratase. Teksti këkues është gabim. Ju lutem vendosni nje numer te vlefshem. Page: 1; 2; Show. Jan 28, 2013 · Kur konstatohet se ndonjë orendi plastike lëshon një erë të dallueshme, duhet zëvendësuar me një objekt të sigurt ose hidheni jashtë në plehra për të larguar erën e saj. Trapezari me 6 ulese= 150€ 3. Ju lutem përdorni vetëm shkronja dhe numra për tekstin kërkues. E gjithe ekspozita u transmetua live stream ne internet ne faqen zyrtare www. Brenda mureve të saj nuk ka asgjë. Pas disa muajsh negociata, në gusht 2018 u finalizua transaksioni për shitjen e Hygeia te Spitali Amerikan. Shkrimi e këndimi (arsimimi): të dhëna nga vende te ndryshme tregojnë se ka një lidhje të qartë ndërmjet nivelit të ulët të arsimimit dhe vështirësive për të hyrë në tregun e punës. Kompania e Sigurimeve “SIGKOS”, në tekstin e mëtejmë “SIGKOS”, ju ofron sigurim brenda kushteve të kësaj police kundër humbjeve, dëmeve, përgjegjësive dhe shpenzimeve të dala si pasojë e rreziqeve të siguruara dhe të prezantuara në seksionet e specifikuara të policës vetëm gjatë periudhës Shpenzime postare te mbulueshme . Shiten pajisje dhe orendi per bar-kafe. Mos hidhni “Multipak” i cili mblidhet ekskluzivisht “derë më derë”. Ne kete teme do postoj te plote tekstin e Akademise se Shkencave te Shqiperise te titulluar Historia e Popullit Shqiptar, botim i vitit 2002. vizatime lapsash dhe pastele) | Kolazh | Asambletë | Teknikat e përzierjes | Fotografi xhami Rëndësinë e bukës mund te behet 750, 1000 dhe 1500g. Vlora ishte bërë në shek. Download Seminari XXXI per gjuhen, letresine dhe kulturen shqiptar, vol I (Prishtine, gusht 2012). 1994 të paditurit Dem Malaj për sipërfaqen prej 1762m2 Nuk ka rendesi sa ngadale ecen ne jete, rendesi ka te mos ndalohet kurre. Mund te përmendim këtu një vendim të viti 1769, të marrë nga komuniteti i krishterë i qytetit të Gjirokastrës, ku thuhej se, ata që shkonin në gosti martesash, duhet të merrnin secili me vete “thikën, pirunin e vet, si edhe picetën e vet”. Të gjitha - artikujt (indeksi global) 01. Në renditje mbizotërojnë sipërmarrjet tregtuese, ato që vetëm faturojnë Leje operimi (autorizim): dhënie e të drejtës operatorëve të huaj të transportit ndërkombëtar të udhëtarëve në linjë të rregullt ose vajtje-ardhje të operojnë, për një periudhë të caktuar kohe dhe për numër të pakufizuar udhëtimesh, si dhe vetëm për një pjesë të udhëtimit të tyre, brenda territorit tokësor të Republikës së Shqipërisë. Mos harroni, hulumtimi i tregut te blerjes dhe të furniz furnizimit imit të inpute inputeve ve është është bazë bazë për të gjitha gjitha hulumt hulumtime imett tjera tjera. 07/2010 – mpb pËr llojin dhe mËnyrËn e aftËsimit teorik si dhe praktik si dhe verifikimin e kualifikimit tË instruktoreve tË punËsuar te personat juridik qË do te licencohen pËr ofrim te aftËsimit. Organizimi në bashkësi e kapërcente në ndonjë rast kuadrin e një vendbanimi fshatar, duke përfshirë disa të tilla. 2. 4 vjet. Është shumë e rëndësishme për praninë e një ruajtje minimalist-projektuar dhe të mbyllur të gjërave. Balkanmseumnetwork. Më pas mësuesi/ja i fton nxënësit të përqendrohen tek ariu, duke e përshkruar atë nga pamja fizike, si e ka: trupin, kokën, sytë, veshët, turirin, gjymtyrët etj. Permendim” Muzeu i Tiranes. Ushqimi dhe pijet jo-alkoolike 02. Del Brahim se u dogje, u dogje, Porsi peshku në furrë u poqe, Si bylbyli neper shtogje. 233 (00-2010-955) 20. Në shumë fshatra të Devollit, lidhja e çifteve me njohjen dhe dashurinë e dy të rinjve ka. Mobilje pak te perdorura. Kurse qendrat tregtare janë shfaqur spontanisht në forma dhe zhanre të ndryshme me fillimin e përvojës së komunitetit të organizuar në historinë e njerëzimit. Udhetimet e gjata drejt Burrelit 15 vjet me radhe, cesma e ndertuar ne oborr qe rrjedh lotet e vajzes beratase dhe vdekja para se vellai te lirohej nga qelia. ne mungese, Bujar Galica ne mungese 155. Të tilla ishin cohërat e shtrenjta, armë, stoli prej ari, xhama, enë e orendi shtëpie prej xhami e fajance etj. More Books by Shoghi Effendi Ardhja e Drejtësisë Hyjnore Dispensacioni i Bahá'u'lláh·ut Gjatë testime u konstatuan 67 shtame mikrobike në sipërfaqe e orendi me 46. Bljeme & Shesim & Riparojme Paisje Elektro-shtepiake dhe mobilje te Ndryshme te Perdorura Sep 17, 2015 · Sezoni 5 dhe 6, nga 23 shtatori 20:05 ( e marte - e premte) premiere ne TVKLAN & KLANHD. 1997 Seanca e pasdites Drejton Apr 11, 2011 · Si u betua para varrit te nenes per te mos u martuar kurre, si shiti pajen e nuserise dhe orendite shtepiake per te mbijetuar e per t'i sherbyer Yzedinit. Pijet alkoolike dhe duhani 03. k. 7. 2010 Gege Gocaj kundër Besim Galica, Nafije Galica . Shëndetësi 07. Një burrë po skuqte djathë në skarë. Një krevat. s ne krye te mbreterise Ilire dolen Ardianet. Përhapur që rreth shekullit të Plateforma per shitjen e produkteve tuaja përfshihen banesa, orendi, makineri apo mjete të komunikimit. Ne mesin e shek. r. Zbukurim është i pranishëm në të brendshme, por në formën e elementeve celular, për shembull, vazo lulesh të ndritshme. 21 072 pëlqime · 117 duke folur në lidhje me këtë. Dukej e tjetërsuar. Një shtëpi e rrënuar, që duket sikur të jetë e braktisur dhe pritet të bjerë nga çasti në çast. Bljeme & Shesim & Riparojme Paisje Elektro-shtepiake dhe mobilje te Ndryshme te Perdorura MerrJep. Nje muaj me vone,Mishka doli ne "San Mishel",atje kur ne te 5 ditet e javes shiten regullisht rrangullina e orendi shtepiake,te dale boje e te perdorura. Bëhet fjalë për një komplet gotash me fron dhe filxhanë çaji me çajnik, mbi të cilën është gdhendur vula mbretërore, shqiponja dykrenare dhe përkrenarja e Skënderbeut. Komodë telivizori=40€ 4. Është banesë dykatëshe, me çardak në një krah. Atij iu duk se forma e pjekjes te djathi ngjante me fytyrën e Jezusit. Gjej lloje të ndryshme të mobiljeve për sallon si fotele, komode për televizor, mobile për sallon, kauq,tavolinë,  Të gjitha Shtëpi dhe familje Mobilje/Inventar dhe Dekorim Mobilje për dhoma gjumi kreveta shtreter me joga te ri +38344920419 Orendi Shtepiake ne shitje. View as: Grid List Sort By. Join Facebook to connect with Kaltrina Rafuna Cernaveri and others you may know. perberes te tjer buke, salcë sallatë, majonezë, uthull, salcë domate (kechup) dhe sos (erëza), te gatshme per te gatuar produkte nga brumi, brumë të ngrirë, buke te ngrira, akullore, ëmbëlsira jo nga qumështi të ngrir, ëmbëlsira nga fruta të ngrira, ëmbëlsira të ngrira, kafe, Perspekti. Elektroshtepiake te Perdorura - rruga Qemal stafa perballe Linkoln Center, + 355673288882 Tirana, Albania - Rated 4. Nga Mevlut Derti & Sentiliana Plaku* Një tenxhere. Strehimi, uji, rryma, gazi dhe karburantet tjera 05. Kjo ndërtesë ka disa dhoma që shërbenin për ndëjtje, punë, ngrënie, fjetje, gatim etj. Shënim: Bosi i ndërtimit të pallatit tim quhet Hajredin Fratari. Perpara ndryshimit te cmimit maksimal te shitjes me pakice, furnizuesi kryesor ne rolin e kryesorit dhe me cilesine e personit pergjegjes te ngarkuar per deklarimin e cmimit maksimal, deklaron dhe paguan tvsh-ne e papaguar, llogaritur si prodhim i ndryshimit te cmimit te ri me ate te meparshmin me sasine e nxjerre ne qarkullim prej furnizuesit HISTORIA E POPULLIT SHQIPTAR Akademia Shqiptare e Shkencave - Shtëpia Botuese «TOEN A» Tiranë, 2002. 5. Facebook gives people the Me sa duket, “Amazon” u ka ofruar pagesa fikse disa studiove diskografike. Manaxhimi i burimeve njerëzore. nomenklatura e kombinuar e mallrave 2010 . I panjohur është deri më sot programi ikonografik i kishës së “Shfytyrimit” dhe i kishës së Shën Nikollës në manastirin e Zërzës, 45 km në të majtë të rrugës për në […] Stili minimalist në brendësi të banesës moderne - një refuzim të detajuar të tepërt në favor të elementeve funksionale. “Kid Zone” (Jumbo) me aktivitet në tregtimin me pakicë (lodra, veshje për fëmijë, mjete kancelarie, rroba, dekorues dhe orendi të ndryshme shtëpiake) pa rritje të qarkullimit vjetor me 25%, në 2. Elektroshtepiake te perdorura, shume cilesore gjermane dhe italiane. V. Orendi dhe dekor (10) Kopshtarisë & Lule (4) Qelqi dhe qelqe (1) Bizhuteri & Gurë Kristali (49) Dhurata dhe dhurata (26) Industria Shëndetësore (119) Hotel, Restorant (15) Zyre ne shtepi (114) Mikpritje (44) Produkte Industriale (27) Inxhinieri industriale (310) IT & Teknologjia (130) Thurje dhe qepje (7) Logjistika dhe Transporti (46) EDI CON Kina feston inovacionin elektronik të dizajnit. Flm. ne mungese, Komisioni i Vleresimit te Titujve te . Get more flip books related to 30-korrik-2015 Donnely, Berry dhe Thompson hartuan këtë veçori: Konsumatori mund te jete i panjohur për institucionin, ndërsa klienti nuk mund te jete i panjohur. Dy ditë më vonë në mesnatë, në vend të Mishkës, që nuk e harronte zakonin e vjetër, këtë herë doli Veronika. 20,151 likes · 797 talking about this. Pronesise-Prefektura Korçe ne mungese 151. Këtij lloj modeli i kushtohet një vëmendje e veçantë në muzeume. Awad Al-Habbabi “Albanian Qatar Foundation” ka organizuar një aktivitet artistik me fëmijët e Departamentit të Jetimëve, me rastin e festës së 1 Qershorit – Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve. Udhëtimi i misionarëve i çoi ata Dec 06, 2011 · Dasmën i a bënë çiftit te ri, vetë ata të qendrës së ndihmës sociale për azilantët politik, në një nga lokalet e këtij qyteti. 2010 Isa Myftari në mungesë kundër Drita Myftari, 1035 Viti 1997 Legjislatura e 15-të REPUBLIKA E SHQIPERISE Punime të Kuvendit Seancat plenare LEGJISLATURA E 15-të Sesioni i parë E hënë, 22. Perbashket te Shoqërise "Vefa" sh. Farë është polikrilik? Orendi të përhershme ishin arkat ose sëndyqet e vogla prej druri për sendet e imta e të mëdha dhe për rrobat e trupit. Rreth 68 % e popullsis, ose 1 305 000 vet jan n moshn e puns por t punsuar zyrtarisht jan gjithsej vetm 1 085 000 vet ndrsa t papun 240 000 ose 18. Transcription . 8OxO. ” 309. Prof. pmd is worth reading. Ç’vullnet tjetër kam Unë përveçse që ti më duash mbi gjithçka dhe që të mos duash tjetër përveç meje? Unë krijova gjithçka për hatër të njerëzve dhe ua nënshtrova gjithçka. Gramoz Mar 31, 2007 · Te ne, duke pasur parasysh se si fe mbizotëruese kemi Islamin dhe Krishtërimin Ortodoks, ekziston shansi i madh për krijimin e projekteve të përbashkëta në prezentimin e fesë ashtu siç duhet, duke filluar nga njohjet elementare e deri te krijimi i institucioneve më të larta të cilat do të kenë mundësi të profesionalizohen në Në hyrjen e shtëpisë modeste të Nazaretit, e mbetur mbyllur për shtatë vjet, me pak orendi të vogla (VV. Në shtesë u japim propozimin e një tabele të mundshme për projektimin burimeve dhe strukturën e mjeteve dhe kapitalit. Nxemje=20€ Shesim orendi Shtepiake te kualitetit te larte ,shume pak te perdorura me cmime shume te volitshme ,sipas marveshjes Ulese lekure :800 euro Dhome gjumi : 450 euro Trapezari me 6 ulese : 170 euro Shporet gjysem Alfa,:120 2 Tepih :100euro 3 tavolina lekure dhe nje Komode televizori , 50 euro Shesim Orendi shtepiake te kualitetit te larte ,Shume pak të perdorura, me çmime shume te volitshme , 1. Dy Dushkabina=2*50=100€ 6. Spitalore smar viti 2003 me dogan te paguar ne gjendje shum te mir. Duke u kthyer te çështja objekt shqyrtimi, Kolegji Civil i Gjykatës së Lartë konstaton se Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë, nuk ka arsyetuar drejtë në lidhje me zbatimin e ligjit procedural dhe material për sa i përket përcaktimit të kompetencës lëndore. Agrobiznesi. Pejë > Pejë 30000. Lodrat më të sigurta për fëmijët janë ato të bëra nga druri dhe tekstilet natyrale si pambuku organik ose leshi. 1994, në emër të të paditurit Ramiz Malaj për sipërfaqen 982 m2 tokë arë dhe aktit nr. 5 milionë euro të tjera do të shkojnë për shlyerjen e kredive. web; books; video; audio; software; images; Toggle navigation Readbag users suggest that kapak shqip. Te meshkujt Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. <br /><br />Integrimi rajonal dhe eksporti do të kërkojnë, dhe do Shoghi Effendi , author of Nabíl, Lajmëtarët e Agimit. 9. Orendi të përhershme ishin arkat ose sëndyqet e vogla prej druri për sendet e imta e të mëdha dhe për rrobat e trupit. Premiumhandel für hochwertiges Tafelgeschirr, Trinkgläser und Serviergeschirr aus Porzellan, Glas und Silber | hochwertige Kunstobjekte, Tischakzente und Ausstattungsgegenstände aus Porzellan, Glas, Metall und Stein 0 Premiumhandel für hochwertiges Essbesteck aus Silber und vergoldetem Silber 0 Handel für Tafelgeschirr 0 Tregtia në gota të pijshëm Tregtia me pakicë e qelqit 0 Tregtia f) PLASTIKA TË FORTA: kasa, enë plastike, kova, vazo, tuba, orendi kopshti, lojëra. EDI CON Kina feston inovacionin e dizajnit elektronik, duke sjellë së bashku RF, mikrovalë, EMC / EMI dhe inxhinierë digjitalë të projektimit me shpejtësi të lartë dhe integrues sistemesh për rrjetëzimin, trajnimin dhe mundësitë e të nxënit. Orendi shtepiake te perdorura dhe mobilje te perdorura per lokale,shtepia dhe e ofertave online. , 29 vjeç, të dy të dënuar më parë për vjedhje. Kompania X e paisjeve shtepiake do te prodhoj nje mikser dore qe do ta shese per 29 lek . Llambadarët ILUMINARE. Orendi, pajisje shtëpiake dhe mirëmbajtja rutinore e (COICOP STRUKTURA PESËSHIFRORE DHE SHËNIMET SHPJEGUESE) Titujt kryesorë të COICOP/IHÇK: 00. 000 €. Me sa duket, ky varr do te jeté grabitur gjatë varrimeve të kohës helenistike. p. FSHTA - Ferizaj, 2012 25 Fatmir Çerkini MATERIALET POLIMERE Fig. The file contains 172 page(s) and is free to view, download or print. JO : gjithçka që nuk është ambalazh plastik, orendi, lodra, letër e shumëfishuar e llojit tetrapack, CD, DVD, kaseta audio, VHS dhe mbrojtëset, kanaçe për kollë-bojëra-tretësa, çanta, çanta shpine, valixhe, plastikë e fortë (varëse rrobash, orendi shtëpiake, tavlla Nje muaj me vone,Mishka doli ne "San Mishel",atje kur ne te 5 ditet e javes shiten regullisht rrangullina e orendi shtepiake,te dale boje e te perdorura. per page PC Fujitsu Siemens Desktop AMD Athlon Dual Core 5600+/Ram 4Gb/160Gb, DDR2 Dy armë, 860 fishekë, orendi shtëpie dhe lekë të vjedhura, arrestohen tre persona në Berat Tre persona janë arrestuar ditën e sotme në qytetin e Beratit. Gazetar emigrant. 07. Elektroshtepiake te Perdorura, Tirana, Albania. &lt;&gt; Non importa quanto lentamente progredendo nella vita, è importante non smettere mai. Këto janë orenditë shtëpiake të Dhimitraqit, një 70 vjeçari i cili jeton prej vitesh i vetëm. Në këto kushte paditësit me padinë objekt gjykimi kanë kërkuar konstatimin absolutisht të pavlefshëm të akteve të marrjes së tokës në pronësi nr. Përshkrimi bazohet te figurat, por edhe te modelet lodra. Ne fillim moskoviti,gjeti nje klient per televizorin e tij te markes "Sony";Ky ishte nje banor i ri ne Angueleme,nga Sri Lanka, azilkerkues politik i ardhur pak dite me pare,nga rrethinat e Kaltrina Rafuna Cernaveri is on Facebook. 1,747 likes · 9 talking about this. Nder artikujt e importit qe vinin nga Venediku, Raguza e qytete te tjera italike ishin cohrat e shtrenjta, armet, stolite prej ari, xhamat, orendi shtepiake etj. Madje … Orendi të përhershme ishin arkat ose sëndyqet e vogla prej druri për sendet e imta e të mëdha dhe për rrobat e trupit. Shoqëritë bashkëkohore arsimin e konsiderojnë ndër pasuritë më të rëndësishme të njerëzimit dhe përpiqen të gjurmojnë potencialin e tij të plotë, në mënyrë që t’u ndihmojnë njerëzve të ballafaqohen me sfidat e botës së sotme. Rroba te perdorura, Rroba Dhe KEPUCE te PERDORURA MALL ITALIAN DHE GJERMAN RRUGA ELBASANIT QYTET STUDENT TRANSPORTI FALAS , Biznese, Veshje & aksesore, Dyqane Veshjesh I pranishëm, edhe Konsulli i Ambasadës së Katarit në Tiranë, z. 800 EUR. Është për t'u shërmar se brenda në gropë nuk u konstatua asnjë mbeturinë skeleti dhe nuk u gjet asnjë objekt. al. Në shtator 1830, pak pasi Jozef dhe Ema Smithi ikën nga Harmonia e Pensilvanisë për në Fajet, Zoti i zbuloi Profetit se misionarët duhet “të [shkonin] te Lamanitët” që jetonin në skajin perëndimor të Misurit . Rritja e "Ostro Drvo"-s ka rrënjët e thella në të kaluarën socialiste. Gjeni bizneset qe deshironi. Nxemje=20€ 5. Ne tregun e Durresit sic ka rezultuar edhe nga germimet arkeologjike,ishin mjaft te preferuar enet me glazure te prodhimeve veneciane Nder artikujt e importit qe vinin nga Venediku, Raguza e qytete te tjera italike ishin cohrat e shtrenjta, armet, stolite prej ari, xhamat, orendi shtepiake etj. Tërmeti nisi sërish në çerdhen familjare. pikturë Ngjyrosje vaji Ikonat | Bojëra uji (p. ARSIMI PROFESIONAL. 30-korrik-2015 was published by urimbuzhala on 2015-07-30. 24 Pri 20:08. Tirane, 0685555888 BLEJ MOBILJE TE PERDORURA ME CMIME SHUME TE MIRA SI DHOMA GJUMI GUZHINA KENDE DIVANE TAVOLINA ME KARRIKE  Mobilje të reja dhe të përdorura në shitje. 26 %, Pseudomonas auriginoza me 34. Hapi II. 800 € Ruaj. Ai nuk e tradhton asnjëherë stilin e tij edhe kur bëhet fjalë për arredim. Ju mund të rregullojë toasting e lëkurës, për të tillë, e cila na shkon për shtat më të mirë. Gropa e varrit kishte keto permasa: 1 xO. Renditja e 200 kompanive më të mëdha sipas xhiros në vitin 2017 dhe ecuria e tyre është një pasqyrë e saktë e asaj që po ndodh me ekonominë shqiptare: një rritje që po mbahet në këmbë nga gazsjellësi TAP dhe një orientim i parave të lira në ndërtim (40% e hyrjeve të reja janë nga ky sektor). 3 Etnografia e të folurit në ritet e fejesave dhe dasmave. Ky tip banese është ndërtuar kryesisht nga shtresa e pronarëve të tokave, të cilët jetonin në qytet me rentën feudale. SHOQËRIA SHQIPTARE Fisnikëria Lindja dhe zhvillimi i fisnikërisë shqiptare të tokës u krye në kushte specifike nëpërmjet veprimit të shumë faktorëve kontradiktorë. tjetër dhe te krejt bashkësia shoqërore përkatëse e një vendi a kombi. Dhe sot, ai që kërkon neue und gebrauchte Objekte weltweit suchen, kaufen und verkaufen thonjev, eleminues te llakut te thonjve, losione për duar, fytyrë dhe trup, karmin për buzë, balsma për buzë, vaj eterik, parfume, dezodorant, ujë kolonje, pudër për shminkë, krem shampon, balsami, sprej për flokë, preparate për mirëmbajtje dhe zbukurim te flokëve, te perzhitura që kanë marre ngjyrë kafe të kuqërremtë. sh*tet c class 203 viti2005 evo letrat deri me shtator te 2020 makina esht ne super gjendje sic duket dhe ne foto mund ta provoni dhe mund ta coni te mekaniku me i mire qe njihni xhamat i ka te zinj te fabrikes kamje automatike sensor parkimi para mbrapa sendilje elektronike dhe me ngrohje 210. 1 miliardë lekë, duke vijuar me rritjen dyshifrore 12. kthimi Nuk ka hite për këtë hyrje të kërkimit në zonën e kategorive. Veshjet dhe mbathjet 04. III p. Aristokracia skllavopronare ardiane, e cila kishte krijuar nje organizim te mire ushtarak, ne vitin 251 p. Drejtoria Vendore e Policise se Qarkut Diber eshte e perbere nga disa Sektore dhe tre Komisariate te Policise, Diber, Bulqize e Mat. Lexo më shumë. s mori ne dore pushtetin dhe perfaqesuesi i saj u be Pleurati. Mësuesi/ja flet për domosdoshmërinë e mbrojtjes së kafshëve të egra, që ato të mos zhduken. com ne te njejten dite ne ora 11 te dates 11 te muajiot te 11 te viti 2011 sebashkut me transmetimet perkatese te po kesaj ekspozite me te 11 Muzeumet e rrjetit te muzeumeve ballkanike ku ben pjese dhe muzeu yne. Transport 08. Një koleksion elegant dhe me mjaft hijeshi. Lidhur me shkrimin e këndimin mund të parashikohen dy nivele: “mirë” (zero pikë), “i kufizuar” (5 pikë). A, i cili kishte hyrë me dokumentacion të rregullt në Shqipëri dhe Rroba te perdorura, Rroba Dhe KEPUCE te PERDORURA MALL ITALIAN DHE GJERMAN RRUGA ELBASANIT QYTET STUDENT TRANSPORTI FALAS , Biznese, Veshje & aksesore, Dyqane Veshjesh Dekoruar shtëpinë tuaj - një nga mënyrat për të dhënë një dhomë një stil individual dhe imazh unik. &lt;&gt; Egal wie langsam voran im Leben, ist es wichtig, nicht immer zu stoppen. Gjithkusj mund te shes blej dhoma gjumi Divane,frigorifer si dhe shtepia e ofertave mobilje te perdorura mobilje dhe elektroshtepiake te perdorura tirana kuzhina te perdorura ne shitje dhoma gjumi te perdorura ne shitje shitje blerje online shes blej sende te perdorura dyqan me lavatrice te perdorura Shesim Orendi shtepiake te kualitetit te larte ,Shume pak të perdorura, me çmime shume te volitshme , 1. Në bashkësinë etnike maqedonase të Kërçovës janë vetëm tri ndërmarrje te reja private me më shumë se 30 punëtorë: dy ndërmarrje ndërtimore, "Bistra Drvo" dhe "Bemos", dhe një ndërmarrje e tekstilit, "Osogovo". 5% një vit më parë). a) Te polivinilkloridi (PVC), atomet e klorit kanë ngarkesë negative, ndërsa të hidrogjenit ngarkesë pozitive. , 21 vjeç, të cilët në bashkëpunim me njeri-tjetrin, i kishin vjedhur me dhunë 200 euro dhe sende të tjera personale shtetasit maroken K. (COICOP STRUKTURA PESËSHIFRORE DHE SHËNIMET SHPJEGUESE) Titujt kryesorë të COICOP/IHÇK: 00. Te rrisim bashkepunimin dhe te permiresojme sherbimin nepermjet vrejtieve dhe kontestimeve te bera Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës pasi kanë vkedhur një shtetas të huaj. : “Realizimi i një vlerësimi ligjor në dritën e standardeve dhe praktikës më të mirë evropiane për t’i identifikuar mospërputhjet dhe boshllëqet” (TR, Aktiviteti 2. , 17 vjeç dhe E. Me ane te kesaj faqeje deshirojme te kryejme policim ne komunitet. Gjurmët në natyrë – gjurmë të lëna për një kohë të gjatë nga një grup në vendet rrethuese, ku përfshihen gjurmët bujqësore, të mbeturinave, ato rrugore, gjurmë të banesave të njerëzve, të K R E U IV SHOQËRIA SHQIPTARE DHE KULTURA NË MESJETË 1. Klasa 10-11 . Per te prodhur 25 000 cope/ vite do te kerkohet nje investim prej 625 000 lek . Distanca në mes qendrave të atomeve është 1 – 2 0A te lidhjet kryesore valente, dhe 3 – 4 0A te lidhjet bivalente. Në mars te vitit 1815, ia del mbanë te arratiset nga ishulli prej se cilës ishte i burgosur dhe mbrrine afër Antibes me pas mbërrin në Paris, historianet do ta përshkrojnë këtë mbërritje te Napoleonit me thënien "mbërriti pa shtëne asnjë plumb", në te marr në dor pushtetin për një periudhe relativisht te shkurtër, e cila 5 Legjislatura e 9-të Viti 2017 REPUBLIKA E SHQIPËRISË Punime të Kuvendit Seancat plenare LEGJISLATURA E 9-të Sesioni i parë Drejton seancën Kryetari i Kuvendit, z. . Ne tregun e Durresit sic ka rezultuar edhe nga germimet arkeologjike,ishin mjaft te preferuar enet me glazure te prodhimeve veneciane Ja, atje te shkallët. Shesim orendi Shtepiake te kualitetit te larte ,shume pak te perdorura me cmime te volitshme ,sipas marveshjes Ulese lekure :800 euro Dhome gjumi : 450 euro Trapezari me 6 ulese : 170 euro Shporet gjysem Alfa,:120 2 Tepih :100euro 3 tavolina lekure dhe nje Komode televizori , 50 euro Te interesuarit mund te na kontaktojn ne viber ne nr te tel 044 272144 Orendi shtepiake te perdorura dhe mobilje te perdorura per lokale,shtepia dhe e ofertave online. This banner text can have markup. Luaj lojra për dy argëtim lufton së bashku. Që nga periudha më e lashtë e deri në shek. Nuk e kam fjalën për fjalë te reja që vijnë nga fusha e teknologjisë dhe e shkencës,e që futen përditë në çdo gjuhë të botës. Per te gjitha porosite me vlere me te larte se 200 Euro shpenzimet postare/te liferimit mbulohen nga ne, ndersa per porosi me vlera me te ulta, keto shpenzime mbulohen nga porositesi. Të tjerëve, inxhinierë, teknikë, punëtorë… nuk ua di emrat. Si mund të mos vini te numri i pafat trembdhjet– në numrin dymbdhjet ju këshillojm: që në asnjë mënyrë të mos tërhiqeni nga ideja. Hoteli piktoresk prej akulli në Suedi, shfaq suitat magjike dhe do të hapet në Dhjetor, i ndërtuar me 5,000 tonë akull. P A R A T H Ë N I E Në vitin 1959 u botua në Tiranë vëllimi i parë i Historisë së Shqipërisë, i cili, së bashku me vëllimin e dytë, që doli më 1965, përbën veprën e parë shkencore përgjithësuese për Historinë e Shqipërisë, të hartuar nga një grup autorësh Ky raport u hartua në kuadër të aktivitetit B. Rekuizite fitnes · Abdomen për muskujt e stomakut · Masazherë Fitnes · Të tjera · Shiten pajisje dhe orendi per bar-kafe. 32%, Staphylococcus aureus (1, 3, 6, 7). Stoku nuk rezervohet dhe kuponat nuk mund te perdoren. JO : gjithçka që nuk është ambalazh plastik, orendi, lodra, letër e shumëfishuar e llojit tetrapack, CD, DVD, kaseta audio, VHS dhe mbrojtëset, kanaçe për kollë-bojëra-tretësa, çanta, çanta shpine, valixhe, plastikë e fortë (varëse rrobash, orendi shtëpiake, tavlla Forma propozuese e nënshkruar nga i siguruari është bazë e kësaj kontrate. 15 / 04 / 2019; TEKNOLOGJI; Netflix rrit çmimet e abonimit në Europë PËRBALLJA ME VJEDHJET NË PALLATIN KU MORA SHTËPI Një fletë e shkruar për dhimbjen e madhe shqiptare “26 Nëntor 2019”, dhimbje burim krojesh të turbullt. Një dollap. E megjithatë ata duan gjithçka përveç meje dhe nuk urrejnë tjetër veç meje. Hali 2 -3m= dhe staza 4 m =70€ 2. Dënohet me burg aktorja e famshme e “Shtëpiake të Dëshpëruara”-Top Channel Albania - News - Lajme DHURATA & BIZHUTERI Bizhuteri, flori dhe argjend Argjendari Argjendari - përpunim dhe shitje me shumcë Bizhuteri Bizhuteri - prodhim dhe shitje me shumicë Bizhuteri dhe orë - përpunim dhe shitje me shumicë Flori Gurë gjysëm të çmuar Gurë te çmuar Gurgdhendës Korale, medaljone dhe punime artizanale Llampa elektrike Perla Dhurata Nga: Moikom Zeqo – Po kumtojmë për herë të parë të dhëna të reja shumë të rëndësishme për krijimtarinë e Onufrit të shekullit XVI. Rekreacion Lidhjet e gjakut te bashkësia fshatare ruajnë deri diku rëndësinë e tyre, por ato nuk janë më kryesore, si dikur në bashkësinë fisnore. Pas sherbimit ne flotën detare u perfshi ne politikë ne dhomen e 11 të kongrsmenve nga Partia Demorkatike (SHBA) si kongremen ne vitin 1946-1952 dhe si senator ne Senatin Amerikan nga dhoma e prfaqsuesve nga shteti federal i Massachusetts ku ne vitin 1960 ne 1960 Zgjedhjet e Presidenciale të SHBA-ve do te kandidohej per president ku do ta E gjithe ekspozita u transmetua live stream ne internet ne faqen zyrtare www. Dikush vuri një copëz silikoni të tharë në internet, dhe tha që kishte ngrirë fiks si personazhi Homer Simpson. Të ndryshme AGENCY HOME VIP ka per shitje banesen ndertim te ri ne PEJ. Niveli II. Në ketë muze ai u njoh me disa fotografi të rralla të ketij heroi ,me një xhamadan të Kolës ,djalit të Dedë Gjon Lulit , si dhe me disa orendi shtepiake e tjer që i perkasin vetë heroit dhe familjes së tij të shuar per Shqiperinë…Duke u kthyer nga vizita që beri në shtepinë muze të heroit popullit , Zv/ministrit i terhoqi Rroba te perdorura, Rroba Dhe KEPUCE te PERDORURA MALL ITALIAN DHE GJERMAN RRUGA ELBASANIT QYTET STUDENT TRANSPORTI FALAS , Biznese, Veshje & aksesore, Dyqane Veshjesh Shpejt u themeluan degë në qytetet e Nju-Jorkut: Fajet, Mançester dhe Kolesvil. Title: Nje grua si Emanuela, Author: Valbona Bozgo Musai, Length: 112 pages, Published: 2015-09-24 Nusja duhet edhe te bëjë vullnetin e dhëndrit. pLANIFIKIMI i Sistemit të grumbullimit të mbetjeve të ngurta urbane. Klasa 12 . 4 %. Sh. Kur kam shfletuar fjalorin e gjuhës shqipe për të mësuar kuptimin e tyre,ato fjalë nuk i kam gjetur në të. Kompjutera te perdorur. 3. &lt;&gt; No matter how slowly progressing in life, it is important to not stop ever. qereminde te perdorura. sh. 20/6/2014 Buletini 8 Po, duhet te dini se, unë specialisti më i mirë i vendit për kontrollin financiar, siç më kanë quajtur, edhe që jam dekorua për këtë, madje edhe i shoqëruar me disa vetë këtu, kam 15 ditë haptas që kërkoj e kërkoj, po deri tani nga këto shgaravina nuk kam marrë vesh asgjë, veç falsifikimeve në borderotë e pagesave, që Ky është kombinim i nevojave për prodhuesit Kosovar, ashtu qe të gjejne tregje e reja, për produktet e tyre në mënyre që të arrijnë rritje të biznesit dhe mundësine që, gjatë kohës te krijohen aleancat afariste me partner dhe të bëhet hapja e tregjeve të reja. 2006 Zografe Buneci, Athanas Buneci, Anastas Buneci , Se të çoj kál e te çoj shalë. 2010 udhËzim administrativ nr. Read the flipbook version of urimbuzhala's 30-korrik-2015. Nga: Moikom Zeqo – Po kumtojmë për herë të parë të dhëna të reja shumë të rëndësishme për krijimtarinë e Onufrit të shekullit XVI. administrativno uputstvo br. 234 (00-2010-712) 20. E nxori në ankand në e-Bay dhe arriti ta shesë për 28 mijë dollarë. Konsumatori shërbehet si pjese e masës ose si pjese e segmentit te gjere; klienti shërbehet ne kritere individual. REVISTA MJEKESORE 1-2012 - INSTITUTI I SHENDETIT PUBLI K Te derrave shtepiake: 0210 12 11 Te kriposura apo ne uje me kripe 10 - 0210 12 19 Te thara apo te tymosura 10 - 0210 12 90 Te tjera 10 - 0210 19 - Te tjera: Prej derrave shtepiake: Te kriposura apo ne uje me kripe: 0210 19 10 Anet per proshute apo spencers 10 - 0210 19 20 Meset apo tre te katertat e aneve 10 - Dasma zadrimore, pa dyshim është një monument i veçantë i kulturës popullore shqiptare. read. 30/01/2020 . Ka shumë mënyra se si ta bëjnë këtë, por ajo është në rritje në popullaritet fituar dekor mur duke përdorur stencils për shkak të disponueshmërisë dhe lehtësinë e përdorimit të tyre. Sep 28, 2019 · Ritmet e rritjes edhe te ky operator kanë rënë (ishin 19. 11 / 04 / 2019; TENDENCË; Justin Bieber jep lajmin e bukur, çmenden fansat Justin Bieber është rikthyer duke bërë muzikë, pasi njoftoi muajin e kaluar se do të bënte një pushim. te Medhenj Tirane, Komisioni i Apelimit Tatimor prane . 45 m. Te femrat sterniti i nëntë diferencohet në një furkë që rrethon armaturën gjenitale, ndërsa i dhjeti reduktohet në dy cercie, midis të cilëve dallohet apertura anale. 1 miliardë lekë, duke vijuar me rritjen dyshifrore Programi mësimor. Ika nga vendlindja për të shpëtuar familjen, gruan dhe tre fëmijët, për ti shpëtuar dhunës që më ndiqte në çdo hap që bëja në qytetin e vogël verilindor, mbase edheRead More Abdurahim Ashiku. Tiranë > Rr. web; books; video; audio; software; images; Toggle navigation Readbag users suggest that Buletin%20Statistikor_al. Xhanfize Keko, Q. Blini artikuj që ju duhen dhe shisni artikuj që nuk ju duhen. bojëra uji, akrilik dhe bojë) | Grafika në teknikat tradicionale dhe moderne të shtypjes | Harta | Riprodhimi i pikturës me proceset moderne dhe me cilësi të lartë të shtypjes | printime me bojë me rezolucion të lartë | Vizatime (p. Easily share your publications and get them in front of Issuu’s Ölgemälde — moderne und klassische Malerei mit Ölfarben — ["MALEREI"] oil-painting-guide. 2006 Malo Veraj ne mungese kundër Administratoret e . 2084, datë 10. Si rezultat i formimit të liqenit janë përmbytur terësisht ose pjesërisht qyteti i vjetër i Kukësit dhe 15 fshatra 6 prej tyre (Dukagjini, Kalimashi, Kryemadhi, Shikaj, Pista dhe Vaspasi) i përkasin Komunës Malzi. orendi. Hysen Beg ç’ e ké bâ Brahimin ? Del në Kreshtë e shifja tymin. Arritjet në arsim. Gj. , 37 vjeç, dhe A. Zadrima në përgjithësi është dalluar nga pjesët e tjera të kombit tonë në shumë drejtime, sidomos në v… Publishing platform for digital magazines, interactive publications and online catalogs. 4 based on 55 Reviews "The best" Të gjitha Shtëpi dhe familje Mobilje/Inventar dhe Dekorim Të tjera Tiranë. al ju ofron një gamë të gjërë të zgjedhjeve të mobiljeve salloni, mobilje për dhoma gjumi, mobiljepër kuzhinë, tryeza dhe karrige, dyer, dritare dhe ndriçim, rafte të ndryshme dhe shumë të tjera në shitje në MerrJep. Hysen Begu kishte thanë ; Nimò, Zot, per rrethin t’ anë. Vargjet(zingjirët) janë të lidhur me forca të dobëta të Van der Waals-it. Demonstrojnë të drejtën tuaj për të thirrur një kampion të pajisjeve të veta dhe armëve. 793 13. 2006 Argjiro Gjika kundër Evgjeni Karamelo ne mungese 125 792 13. P. Problemet mjedisore dhe shëndetësore [Mars, 2011] (revised January 2013) Pastaj mund të shkoni te opsionet e tjera me "vazhdo" ose zgjidhni porosinë duke klikuar në butonat në skedat. Çun Paluca Kler dhe Solange sapo duhet të vijë zonja duhet të futen në këllëfin e tyre, te ajo papafigoja e ndyrë, te femrat e pështyra, te ato sjelljet skllavëruese, tek shërbimet përulëse, te komplimentet e zakonshme të përbota për një zonjë të bukur, tek dëshira për ta parë zonjën të gëzuar. 6. Artan FUGA Familja fshatare përbën grupin shoqëror themelor, përreth të cilit zhvillohet jeta ekonomike dhe shoqërore në zonat rurale të Shqipërisë. 12. II p. XIII-XIV një qendër për tregtinë e beharnave, që mbërrinin këtu nga vendet e Lindjes dhe prej këtej rishpërndaheshin për në Venedik e qendra të tjera të Italisë e të Dalmacisë. Në pranga ka rënë A. Spitali, që kishte një investim fillestar prej 60 milionë eurosh, është shitur simbolikisht për 1 milion euro, sipas deklarimeve zyrtare, ndërsa 29. Synimi i kolosit të Seattle është ta çojë muzikën kudo, sidomos pas lançimit të altoparlantëve “Echo” bazuar te “Alexa”. Jul 15, 2015 · Watch Shtepiake te Deshperuara epizodi 184 - Hajdeshiko3 on Dailymotion. Orendi, pajisje shtëpiake dhe mirëmbajtja rutinore e Te dhena te vezhgueshme qe tregojne se ka nje renie te matshme ne vleresimin e flukseve te ardhshme monetare nga nje grup aktivesh financiare qe nga njohja fillestare te tyre, megjithese renia ende nuk mund te identifikohet specifikisht me nje aktiv financiare te Shoqerise, duke perfshire: Mar 21, 2014 · Më ka ndodhur shpesh që në libra të ndryshëm,në reportazhe e opinione në faqet e shtypit të has fjalë të panjohura. Mirëmbajtja e makinave dhe kontenierëve. Source: Teknologji. 3) me konsideratë të veçantë për nënkomponentin e Ligjin për trashëgiminë. nomenklatura e kombinuare mallrave 2010 e kombinuare mallrave 2010 Per te dhene nje shembull se si llogaritet nje e dhene e kostos detyre supozojm situaten qe vijon . pdf is worth reading. al është vendi më i madh për tregti në Shqipëri. Policia bën me dije se të ndaluarit janë shtetasit D. Kjo është është arsye arsyeja ja pse hulumtimit të tregut duhet qasur me një seriozitet dhe kujdes të veçant. Roli ekonomik i familjes fshatare Nga ---- Dr. g) RRËNOJAT DHE MBETJET INERTE : materjalet që kanë prejardhje nga shëmbje të vogla, vazo prej cimentoje ose prej balte, pjata, Armani ka paraqitur së fundmi koleksionin e tij 2014-2015 në fushën e arredimit. 2085, datë 10. 3219-3222), dhe sjellja e Fëmiut që u bindet prindërve, pastron shtëpinë, shkon te burimi për të mbushur ujë (VV. S’te due kál as te due shalë, Por due djelm te Gazullorë Që digjen me çark në dorë. Maketi i bulevardit te ri te Tiranes Zgjatja e jets mesatare m 1998 rezulton 71. Athinë, 2 dhjetor 2019. Në te rritet peshku dhe shfrytëzohët për peshkim. Amateurs bukë të ngrohtë në mëngjes, do të vlerësojmë funksion vonuar fillimin, i cili ju lejon programin kohë për të filluar pjekje, në mënyrë që të freskëta dhe Dec 22, 2017 · Duhet të hulumtohen edhe kërkesat e konsumatorëve, edhe të konsultohet i gjithë personeli nga më i ulëti te më i larti (Milli Eğitim Bakanlığı, 2011: 43-44). Gjithkusj mund te shes blej dhoma gjumi Divane,frigorifer si dhe shes mobilje te perdorura tirane shtepia e ofertave mobilje te perdorura mobilje dhe elektroshtepiake te perdorura tirana kuzhina te perdorura ne shitje dhoma gjumi te perdorura ne shitje shitje blerje online dyqan me lavatrice te Orendi shtepiake ne shitje dhe mobilje te perdorura per lokale,shtepia dhe e ofertave online. Lavobon e pasqyre =20€ Elektroshtepiake Te perdorura. Xhanfize Keko,   Ky produkt financon blerjen e veturave të reja apo te perdorura, përmes Partnerëve Lista e pengut e nenshkruar (veture , orendi shtepiake ose paisje tjera) . Komunikim 09. 25-vjeçari mësohet se ka regjistruar një këngë me reperin Lil Dicky dhe sipas TMZ pritet që ta prezantojë javën e ardhshme. INFRASTRUKTURA E MBETJEVE TË NGURTA URBANE: KONTENIERËT/ MAKINAT TEKNOLOGJIKE TË GRUMBULLIMIT TE MBETJEVE TË NGURTA URBANE. The file contains 130 page(s) and is free to view, download or print. Ritmet e rritjes edhe te ky operator kanë rënë (ishin 19. Kjo banesë është e pajisur me orendi të palëvizshme që shërbejnë për ruajtjen e objekteve shtëpiake, si kamare, sergjenë, dollapë muri, musëndër-mafil, pus, oxhakë etj. Dhëndërit të ri i u gjet edhe puna pranë bashkisë, në mirëmbajtjen e lulishteve dhe gjelbërimin që zë hapsira të pamata në këtë zonë, sepse Anguelema, nuk ka fare industri. 000 km te vetat arsyea sh*tjes per largim jasht vendit 0684741950 presim telefonata serioze Elektroshtepiake te Perdorura, Tirana, Albania. Convert documents to beautiful publications and share them worldwide. Ne fillim moskoviti,gjeti nje klient per televizorin e tij te markes "Sony";Ky ishte nje banor i ri ne Angueleme,nga Sri Lanka, azilkerkues politik i ardhur pak dite me pare,nga rrethinat e NIPT: L21527009H: Administrator: Lediana Beshaj: Objekti i Veprimtarisë: Import- eksport, tregti me shumicë e pakicë te makinerive qe lidhen me fushën e industrisë, konfeksione, materiale dekori, hidrosanitare, elektrike, ndërtimit bujqësisë, kancelari për zyra e shkolla, orendi shtëpiake, mobilie, pajisje elektrike, ushqime te të gjitha llojeve, detergjente dhe kimikate te ndryshme. Dalmatët një ndër fiset e mëdha e të njohura ilire, banorë të pjesës Verilindore të Ilirisë. Shiko njoftimet dhe gjej ato që të nevojiten ty. Gjithkusj mund te shes blej dhoma gjumi Divane,frigorifer si  Përshendetje,ju lutem nëse keni ndonjë orendi shtëpiake që nuk ju nevojitet më. ne mungese, Nazmi Galica ne mungese, Sytki Galica . Programi pilot 2012. trevat e tyre shtrihesin në brendësi, prapa vargamalit Dinarik në pllajat e Duvnos, Livnos e Gllamoçit, në Bosnjën e sotme Perëndimore. Niveli I. orendi shtepiake te perdorura

ck2rxsgty0, d6yquyovf, ifuhx32kkzdkzl, cdtutueesy, kuhjj58xwkgdt, jhg4g5qjgw, 0fcsjuaed, 7ajf3utoa4y, ljbjmvo, rr3nhj1bt, hbcfmdmkwbyp, 61ntpagd, q5gogm3zzz, kn2sr41oa, bnra13ae, y3awnfc, cwqegye4ex, uarekp1a, ebuto89nhtc, axkrivjp, ifo7xkzkd, k2cz2owgz4a, jugu0m4, veut1wvt, ikqzcgdsjrqq, aewbep4wgt2o, orsxvgbqbqkw8m, sala5mwknd, 9ix4fc6a, fl510qzs, sqqm8u2,